Rezerwacja online

Żółte włosy po rozjaśnianiu. Sprawdź, jak uratować źle rozjaśnione włosy!

Rozjaśnianie włosów najlepiej powierzyć specjalistom, i właśnie takie profesjonalne podejście prezentuje Piotr Sierpiński.

Nie wiesz, jak dbać o włosy po rozjaśnianiu? Piotr Sierpiński zdradza sekrety pielęgnacji po zmianie koloru na blond.

  • Rozjaśnianie włosów to proces, w trakcie którego ich łuski są rozchylane i usuwany jest z nich pigment.
  • Żółte włosy od razu po rozjaśnianiu to efekt nierównomiernego ulatniania się pigmentów z pasm.
  • Rozjaśniane włosy nie zawsze żółkną od razu po koloryzacji – dość często dzieje się tak dopiero po kilku myciach, gdy pigment odpowiedzialny za chłodny odcień ulegnie wypłukaniu.
  • Jeśli włosy wybarwiają się na niepożądane odcienie, konieczne jest ich tonowanie. W domu wykorzystuje się do niego szampony i odżywki, ale trwalszy efekt zapewni tonowanie w salonie fryzjerskim.
  • Rozjaśnianie włosów i uzyskanie koloru, który nie zmieni się aż do następnej wizyty w salonie, jest możliwe, dzięki technice i profesjonalnym produktom Mounir. Wykorzystuje się do niej skuteczne, produkty, wyłącznie do użytku przez profesjonalistów, które pielęgnują pasma.

Dlaczego rozjaśnione włosy żółkną?

Rozjaśnianie włosów polega na rozchyleniu ich łusek przeznaczonym do tego preparatem i pozbawieniu pigmentu – zarówno tego naturalnego, jak i nabytego podczas poprzednich koloryzacji. W zależności od wyjściowego koloru pasma wybarwiają się na różne odcienie – od czerwieni, przez pomarańcze, aż po żółć. To właśnie ten ostatni kolor jest najtrudniejszy do usunięcia i często wybija się na pasmach po rozjaśnianiu czy farbowaniu. Nie zawsze dzieje się tak od razu – dość powszechnym problemem jest wybarwianie się fryzury na niepożądane tony dopiero po kilku myciach, szczególnie jeśli zdecydowałaś się na zimny lub popielaty blond. Chłodny barwnik odpowiedzialny za utrzymanie koloru w ryzach łatwo się wypłukuje, w efekcie czego włosy żółkną, a im bardziej zniszczone pasma, tym proces ten zachodzi szybciej. Jak temu zaradzić? Z pomocą przychodzi tonowanie włosów. Ku przestrodze, pamiętajmy również, że farbowanie włosów farbami drogeryjnymi stwarza dodatkowy problem dla fryzjera, utrudnia proces zmiany koloru włosów, a cała droga do nowego koloru wydłuża się.

Tonowanie włosów po rozjaśnianiu

W utrzymaniu wymarzonego koloru po rozjaśnianiu niezastąpione jest tonowanie włosów w salonie fryzjerskim – usługa ta bywa częścią koloryzacji na blond, ale może stanowić też samodzielny zabieg. Pamiętaj, że toner sam z siebie nie rozjaśni pasm – jego zadanie polega na neutralizacji niechcianych tonów, odświeżeniu koloru czy podbiciu odcienia, który wyblakł. W domowych warunkach do tonowania możesz wykorzystać fioletowy szampon lub maskę, jeśli borykasz się z żółtymi miedzianymi refleksami. Ich efekty są raczej krótkotrwałe – utrzymują się na włosach ok. tygodnia, dlatego nawet jeśli przytrzymasz je na pasmach za długo i nabiorą one liliowej poświaty nie musisz się martwić. Regularne stosowanie tego typu produktów może jednak prowadzić do przesuszenia kosmyków, dlatego lepiej powierzyć rozjaśnione włosy zaufanemu styliście fryzur, który wykona na nich profesjonalną usługę. Fryzjer dobierze właściwy preparat, dokładnie rozprowadzi go na pasmach oraz dostosuje czas jego trzymania na włosach do ich potrzeb. Produkty stosowane w salonach są często wzbogacane o składniki pielęgnujące – w rezultacie fryzura nabierze nie tylko pięknego koloru, ale też poprawi się jej kondycja. Sam zabieg nie jest długi – w zależności od długości włosów, tonowanie trwa od kilkunastu do kilkudziesięciu minut, a jego efekty na rozjaśnianych włosach utrzymują się nawet kilka tygodni. Możesz też cieszyć się perfekcyjnym blondem, który nie zmieni swojego odcienia, aż do następnej wizyty bez tonowania. Warunek jest jeden – zdecyduj się na koloryzację techniką produktami Mounir w Atelier Piotra Sierpińskiego w Poznaniu!

Koloryzacja Mounir – rozjaśnianie włosów na najwyższym poziomie

Farbowanie i rozjaśnianie włosów techniką Mounir to prawdziwy przełom w koloryzacji pasm – dzięki niej możliwe jest przejście z nawet bardzo ciemnych włosów na platynowy blond w trakcie jednej wizyty. W czym tkwi sekret? System koloryzacji Mounir pozwala uzyskać idealny kolor, który nie wybarwia się na niechciane tony, równocześnie pielęgnując włosy. Do rozjaśniania wykorzystywane są tylko produkty przeznaczone do użytku przez profesjonalistów. Dzięki temu z usługi mogą skorzystać osoby z nawet bardzo zniszczonymi włosami, które po koloryzacji odzyskają piękny wygląd i niesamowity blask. Dodatkowo specjalnie wyselekcjonowane pigmenty nie wypłukują się z kosmyków – kolor pozostaje trwały i intensywny, aż do kolejnej wizyty w salonie, niezależnie od wyjściowego odcienia włosów. Istotna jest także sama metoda aplikacji farby – pasma są separowane, tapirowane oraz konturowane różnymi odcieniami, dzięki czemu fryzura nabiera wielowymiarowości. Koloryzacja Mounir sprawdzi się nie tylko w przypadku rozjaśniania włosów, ale także farbowania na inne odcienie niż blond, jak chociażby chłodne brązy, które mają tendencje do wybarwiania się na rudo.

Jeśli Twoje włosy po rozjaśnianiu są żółte lub po kilku myciach pojawiają się na nich niepożądane tony nie zwlekaj! Już teraz umów się na wizytę w salonie Piotra Sierpińskiego, gdzie sztab profesjonalnych stylistów fryzur kompleksowo zadba o wygląd i kondycję Twoich pasm.