Trwałe i bezpieczne prostowanie włosów

NANOPLASTIA

Nanoplastia, czyli brazylijskie prostowanie włosów, to najnowsza technika trwałego prostowania włosów, dostępna już w naszym atelier. To doskonała alternatywa do uzyskania gładkich pasm przy użyciu keratyny. Największym plusem tej metody jest wykorzystanie naturalnych produktów, które w odróżnieniu od keratyny, nie zawierają formaldehydu i jego pochodnych. Brazylijskie prostowanie włosów jest zatem bezpieczne nawet dla kobiet w ciąży i karmiących piersią. Zobaczcie, jak dokładnie wygląda ten zabieg!


W zabiegu nanoplastii, do trwałego prostowania używamy produktów odżywiających komórki włosów. Formuła kosmetyków na bazie kolagenu i aminokwasów nawilża, wspierając odbudowę włosów i zapobiegając ich puszeniu się. Innowacyjna metoda jest efektem najnowszych osiągnięć nanotechnologii, która dzięki wysokiej temperaturze prostownicy pozwala na przenikanie składników kosmetyku do wnętrza włosa, wzmacniając jego mostki siarczkowe, czyli regenerując go. W efekcie włosy są idealnie gładkie, proste i lśniące.

Jak wygląda zabieg krok po kroku?

1

Przed zabiegiem nanoplastii wykonujemy test elastyczności włosów, aby określić ich kondycję, co jest niezwykle istotne w kwestii nałożenia odpowiedniej ilości preparatu prostującego.

2

Po umyciu i podsuszeniu włosów, nakładamy kosmetyk, a następnie czekamy ok. 60-120.

3

Następnie częściowo spłukujemy włosy, dokładnie je suszymy.

4

Przechodzimy do najbardziej czasochłonnej czynności, jaką jest niezwykle dokładne prostowanie włosów. Każde pasmo prostujemy do momentu uzyskania lustrzanego połysku i idealnej gładkości.

5

Później suszymy je zimnym powietrzem. Na koniec myjemy włosy, nakładamy specjalną maskę, spłukujemy, suszymy i gotowe

Lśniące, gładkie i idealnie proste włosy przez 7 do 12 miesięcy

Brazylijskie prostowanie włosów jest metodą skuteczną przy każdym rodzaju włosów. Spektakularne efekty uzyskamy zarówno przy włosach puszących się, jak i bardzo mocno kręconych, a nawet afro. To także doskonały zabieg regenerujący zniszczone włosy.

Różnice między zabiegiem keratynowym a nanoplastią

W naszym atelier zdecydowanie preferujemy nanoplastię, dlatego, że keratyna zawiera szkodliwy, zarówno dla naszych Klientek, jak i dla nas formaldehyd. To substancja, uznawana za potencjalnie rakotwórczą. Przy zabiegu keratynowym proste włosy są tak naprawdę efektem ubocznym, ponieważ jego głównym założeniem jest odbudowa i regeneracja kosmyków. Często, aby uzyskać idealnie proste włosy, należy wykonać zabieg kilkukrotnie.

Z kolei nanoplastia to zabieg, przy wykonywaniu którego stosuje się kosmetyki, bazujące na naturalnych składnikach, takich jak kolagen i aminokwasy. Pod wpływem temperatury wnikają one głęboko w strukturę włosa, zmieniając układ mostków dwusiarczkowych (odpowiedzialnych za kształt naszych włosów), w efekcie czego włosy stają się proste. Ze względu na wyłącznie naturalne substancje, metoda ta jest bezpieczna dla każdego, również dla kobiet w ciąży i karmiących piersią. Preparaty do nanoplastii nie zawierają formaldehydu ani formaliny. Efekt prostych włosów uzyskuje się już po pierwszym zabiegu i utrzymuje nawet do 12 miesięcy.

O nanoplastii w pigułce:

  • To naturalny i bezpieczny zabieg,
  • Nanoplastia jest przeznaczona dla większości typów włosów, również tych farbowanych,
  • Przeciwwskazaniem do wykonania nanoplastii jest kiepska kondycja włosów. Przed zabiegiem, stylista oceni stan pasm i poinformuje czy można go wykonać,
  • Głęboko odżywia włosy,
  • Włosy po zabiegu są gładkie, miękkie i lśniące,
  • Włosy można farbować zarówno przed, jak i po wykonaniu nanoplastii. Nie należy wykonywać jednak obu zabiegów jednego dnia. Najlepiej zachować odstęp min. 72-godzinny,
  • Aby efekt był jak najdłuższy, zaleca się stosowanie produktów do codziennej pielęgnacji rekomendowanych przez fryzjera, z tej samej linii co preparat użyty w salonie (minimum przez miesiąc),
  • W domowej pielęgnacji włosy po każdym umyciu należy zawsze wysuszyć suszarką, aby były idealnie gładkie. Nie należy pozostawiać ich do naturalnego wyschnięcia,
  • Zabieg trwa 3 do 4 godzin i kosztuje w naszym atelier od 1000 do 2000 zł – w zależności od długości włosów.