Rezerwacja online
USŁUGI / Strzyżenie na gorąco

Strzyżenie na gorąco

Strzyżenie gorącymi nożyczkami to technika, która pozwoli Ci skończyć z suchymi i rozdwojonymi końcówkami! Użycie specjalnych nożyczek, które są podgrzewane w trakcie użycia, pomaga zamknąć łuski włosa, dzięki czemu włosy są lśniące i nie plączą się.

Gorące cięcie, zdrowe włosy

Strzyżenie gorącymi nożyczkami sprawi, że końcówki włosów nie będą się rozdwajały, włosy będą miały więcej połysku, mniej będą się łamać i poprawi się ich ogólny stan. Takie cięcie sprawdzi się zwłaszcza, jeśli jesteś posiadaczką długich włosów. Strzyżenie ma wiele zalet. Wpływa bezpośrednio na strukturę włosów pozostawiając ją nienaruszoną. Efektem jest większa objętość fryzury, połysk, sprężystość, włosy stają się odżywione i zachowują naturalny połysk. Efekty są widoczne już od pierwszego strzyżenia. Końcówki przestają się rozdwajać, są mocne i nie łamią się. Po takim cięciu nie będziemy mieć żadnych z problemów z codzienną pielęgnacją i rozczesywaniem, które staną się łatwiejsze.

Thermocut: Precyzja cięcia, trwała ochrona, zdrowe włosy

Mechanizm działania jest bardzo prosty. Metoda znana jako thermocut to strzyżenie gorącymi nożyczkami ogrzewanymi do wysokiej temperatury (90-140 stopni Celsjusza).  Podgrzewane nożyczki mają „zamknąć” końce włosów, co ma przeciwdziałać ich rozdwajaniu się. Ciepło zamyka łuski włosów, dzięki czemu włosy są gładkie i mniej podatne na uszkodzenia. Włos nie traci zatem naturalnej wilgotności oraz substancji: odżywczych, natłuszczających, które wypełniają wnętrze włosa od nasady po końcówkę.

 

Najważniejsze w tej metodzie jest jednak profesjonalne wykonanie. Strzyżenie gorącymi nożyczkami powinno być przeprowadzane przez doświadczonego i przeszkolonego fryzjera. Właściwe użycie gorących nożyczek wymaga umiejętności i wiedzy, aby uniknąć poparzeń lub uszkodzeń włosów.

Zalety thermocut

najwyższa precyzja cięcia na gorąco
końcówki włosa są zamknięte, dzięki temu substancje odżywcze pozostają we włosie
włos nie traci wilgotności, substancji odżywczych, ani substancji natłuszczających
włosy są idealnie wyrównane, piękne, zdrowe i lśniące, trzymają naturalną wilgotność
najlepsze efekty są widoczne gdy włosy odrastają
stylista dopasowuje temperaturę strzyżenia do rodzaju włosów

Ta metoda nie jest jednak odpowiednia dla wszystkich rodzajów włosów. Włosy cienkie, delikatne lub przesuszone mogą być bardziej podatne na uszkodzenia ciepłem, dlatego ważne jest skonsultowanie się z fryzjerem, który oceni, czy ta metoda będzie służyła twojej fryzurze. Fryzjerzy korzystając z nożyczek do wyboru mają trzy ustawienia: 100°C (rekomendowana do cięcia włosów cienkich lub rozjaśnianych przed strzyżeniem), 120°C (włosy normalne) oraz 140°C (cięcie włosów grubych).

Warto pamiętać, że strzyżenie gorącymi nożyczkami nie zastępuje regularnego strzyżenia, które jest ważne dla utrzymania zdrowych włosów. Bez względu na metodę strzyżenia, regularne usuwanie końcówek pomaga w utrzymaniu ich w dobrej kondycji.

Najważniejsze w tej metodzie jest jednak profesjonalne wykonanie. Strzyżenie gorącymi nożyczkami powinno być przeprowadzane przez doświadczonego i przeszkolonego fryzjera. Właściwe użycie gorących nożyczek wymaga umiejętności i wiedzy, aby uniknąć poparzeń lub uszkodzeń włosów.

Dlaczego właśnie PS Hair?

Masz pytanie o usługę strzyżenia gorącymi nożyczkami?

Zadaj je od razu, a ktoś z PS Hair odpowie Ci jak najszybciej

lub od razu umów się na konsultację

Imię
E-mail *
Telefon (jeśli wolisz porozmawiać)
Treść wiadomości *