Koloryzacja Mounir

w atelier Piotr Sierpiński, Hair!

Główne problemy koloryzacji włosów to wypłukiwanie się pigmentu i ich wybarwianie na niepożądane odcienie. Rozwiązaniem jest innowacyjna technika farbowania, którą opracował światowej sławy stylista fryzur, zwana koloryzacją Mounir. Pochodzący z Libanu fryzjer z 20-letnim doświadczeniem stworzył nowoczesną metodę koloryzacji włosów oraz gamę przeznaczonych do niej produktów, którą pokochały kobiety na całym świecie. Nawet ciemne i wymagające kosmyki zmieniają się podczas jednej wizyty w salonie w chłodny, platynowy blond i pozostają odżywione. Metoda ta jest dostępna w naszym atelier. Piotr Sierpiński jest szkoleniowcem Mounira i specjalizuje się w tej technice koloryzacji.

Koloryzacja Mounir

Wymarzony kolor bez niepożądanych tonów

Uzyskanie pięknego odcienia włosów to połowa sukcesu – o wiele trudniejsze jest jego utrzymanie. Najbardziej pożądane kolory mają tendencję do wybarwiania się na niechciane tony – popielate blondy i chłodne brązy  zielenieją, złote blondy z czasem żółkną, a ciepłe brązy rudzieją. Dodatkowo, kolor z czasem traci intensywność i matowieje, przez co fryzura staje się mniej atrakcyjna.

Koloryzacja techniką Mounir w naszym salonie już na etapie jej wykonywania chroni włosy przed wybarwianiem – bazuje na odpowiednim doborze kosmetyków przeznaczonych do farbowania i tonowania włosów oraz sposobie ich aplikacji. Dzięki temu uzyskujemy trójwymiarowy efekt i wydobywamy głębię koloru, niezależnie od wyjściowej tonacji włosów. Zaletą tej metody jest także trwałość i intensywność odcieni, które nie zmieniają się aż do kolejnego farbowania, co w przypadku rozjaśniania jedynie końcówek włosów czy koloryzacji poszczególnych pasm znacznie wydłuża czas pomiędzy kolejnymi wizytami u fryzjera.

Koloryzacja, która pielęgnuje włosy

Technika koloryzacji Mounir świetnie sprawdzi się zarówno u osób chcących subtelnie zmienić kolor włosów, jak i tych, które decydują się na jego całkowitą przemianę. Przejście z ciemnego odcienia na platynowy blond jest teraz możliwe podczas jednej wizyty w salonie dzięki koloryzacji Mounir. W koloryzacji Mounir zależy nam nie tylko na uzyskaniu pożądanego koloru, ale też odbudowie włosów. Przeznaczone do rozjaśniania produkty, jak emulsja w kremie czy rozjaśniacz w proszku są delikatne, a farby wykazują właściwości intensywnie pielęgnujące. W rezultacie nawet bardzo zniszczone włosy po farbowaniu tą metodą odzyskują blask i zdrowy wygląd.

W naszym atelier są dostępne dwie opcje farbowania włosów z Mounir

Transformacja czy koloryzacja?

1

Koloryzacja premium produktami Mounir

Farbowanie odbywa się przy użyciu produktów Mounir i nie trwa dłużej niż standardowo. Usługę wykonują wszyscy styliści. O wyborze tej opcji można zdecydować w salonie, bezpośrednio przed przystąpieniem do koloryzacji.

2

Pełna transformacja metodą i produktami Mounir

To rozwiązanie dla kobiet, które chcą zdecydowanej zmiany koloru. Poza produktami Mounir, stosowane są także specjalne metody nakładania farb, takie jak tapirowanie czy separacja pasm i konturowanie wieloma odcieniami. W przypadku wyboru tej metody, niezbędna jest uprzednia konsultacja – osobiście w salonie lub za pośrednictwem e-maila – wysyłając zdjęcia włosów i poglądowo oczekiwanego efektu. Ze względu na skomplikowany proces transformacji, trwa ona dłużej niż standardowa koloryzacja (3-5h) Usługę świadczy tylko Piotr.