Rezerwacja online

Zagęszczanie włosów: Jak to działa i dlaczego warto spróbować?

Nie każda kobieta może pochwalić się bujną fryzurą. Geny, stres czy problemy trychologiczne często są przyczyną przerzedzania włosów. Czy to oznacza koniec marzeń o pełnej objętości? Absolutnie! Decydując się na zagęszczenie włosów w salonie fryzjerskim, możesz już w kilkadziesiąt minut zyskać naturalnie wyglądające i gęste włosy. Przeczytaj, jak wygląda zabieg i poznaj jego zalety.

Na czym polega zagęszczanie włosów?

Zagęszczanie włosów to skuteczna alternatywa dla inwazyjnych przeszczepów oraz domowych sposobów na poprawę porostu włosów. Wcierki, a nawet suplementacja nigdy nie dadzą tak spektakularnych efektów, jak wizyta w profesjonalnym salonie fryzjerskim.

Zabieg zagęszczania włosów polega na doczepieniu pasm włosów do naturalnych kosmyków. W zależności od metody oraz jakości pasm jednorazowy efekt utrzymuje się nawet przez 12 miesięcy. Wśród najpopularniejszych sposobów na zagęszczenie fryzury, jest metoda kanapkowa, zwana inaczej tape-in, jedna z dwóch, jakie proponujemy w PS Hair.

Jak wygląda taki zabieg? Fryzjer rozczesuje włosy oraz dzieli je na partie. Następnie, zaczynając od tyłu głowy, po kolei aplikuje pasma włosów znajdujące się na taśmie z klejem. Ilość pasm zależy od stanu naturalnych włosów właścicielki oraz oczekiwanego efektu. Całość trwa nie dłużej niż 45 minut (Tape In), po czym można od razu upinać włosy, a nawet modelować je na gorąco. Trwałość taśm wynosi nawet okrągły rok, jednak co ok. 2-3 m-ce należy odwiedzać fryzjera w celu ich podciągania.

Kluczem do naturalnego wyglądu jest dopasowanie doczepianych włosów pod względem koloru oraz długości. W naszym salonie oferujemy pasma luksusowej marki Easihair Pro specjalnie sprowadzane z USA.

Sprawdź, czy zagęszczanie włosów jest dla Ciebie

Zagęszczone włosy kojarzą Ci się z kiczem? Sztuczne pasma o niebotycznej długości mogą rzeczywiście prezentować się tandetnie.

Dlatego…

Zagęszczanie i przedłużanie włosów powinno być przeprowadzone w dobrym salonie w wykorzystaniem tylko naturalnych pasm. We wcześniejszej konsultacji z fryzjerem warto omówić również ostateczny efekt, biorąc pod uwagę kondycję włosów oraz odpowiednią metodę zabiegu.

Do największych korzyści profesjonalnego zagęszczenia włosów należą:

  • Zwiększenie objętości i przedłużenie włosów;
  • optyczna poprawa wyglądu fryzury;
  • natychmiastowy efekt już po jednej wizycie w salonie;
  • możliwość uprawiania sportów z doczepionymi pasmami, stylizowania na gorąco, upinania włosów;
  • naturalny wygląd, nawet na włosach półdługich (mających 10-15 cm);
  • efekty utrzymujące się do 12 miesięcy.

Warto zauważyć, że na przedłużanie i zagęszczanie włosów decyduje się coraz więcej kobiet pracujących z klientem oraz na stanowiskach biznesowych, które chcą wzmocnić pewność siebie oraz poprawić swój profesjonalny look. W rzeczywistości jednak zabieg sprawdzi się w przypadku każdej kobiety, niezależnie od wykonywanego zawodu czy prowadzonego stylu życia.