Rezerwacja online

Przedłużanie włosów: Popularne metody i jak wybrać idealną dla siebie

Nowa długość włosów „od ręki”? Przedłużanie ma coraz więcej zwolenniczek, zwłaszcza gdy efekty mogą być wyjątkowo naturalne. Istnieje wiele sposobów na dodanie włosom centymetrów. Czym wyróżniają się poszczególne opcje? Wyjaśniamy to w artykule. Podpowiadamy również, jak dobrać idealną metodę przedłużania włosów w zależności od efektów, trwałości oraz kondycji włosów.

Popularne metody przedłużania włosów

Długie włosy to największy atrybut kobiecości. Gęste pasma falujące na plecach dodają seksapilu i pewności siebie w każdej sytuacji. Marzy Ci się nowa fryzura bez konieczności żmudnego zapuszczania? Przedłużanie włosów może być dla Ciebie idealnym rozwiązaniem. Zabieg przeprowadzany jest u fryzjera i polega na doczepieniu zewnętrznych pasm do naturalnych partii włosów.

Metoda clip-in

Błyskawiczny sposób na samodzielne przedłużenie włosów. Pasma zakończone są klipsami, które wpina się we włosy. Jest to jednak rozwiązanie nietrwałe, które sprawdza się głównie na ważne wyjścia.

Metoda tape in (kanapkowa)

Niewątpliwie najpopularniejsza metoda przedłużania włosów. Polega na przyklejaniu pasm za pomocą samoprzylepnych taśm silikonowych pomiędzy partie własnych włosów. Zabieg daje bardzo naturalne efekty, a doczepione pasma są wygodne w noszeniu.

Metoda na mikroringi

Doczepione włosy są tu mocowane za pomocą silikonowych obrączek (dawniej używano miedź lub aluminium, które jednak niszczyły włosy). Początkowo „kępki” mogą być wyczuwalne przez właścicielkę. Istnieje ryzyko, że włosy w tej metodzie będą się oddzielać tworząc tzw. stronki. Metoda wymaga dużej precyzji ze strony fryzjera.

Metoda keratynowa

To metoda przedłużania na gorąco, w której do mocowania pasm wykorzystuje się rozgrzaną keratynę. W tym celu fryzjer używa zgrzewarki oraz wkładów keratynowych. Zabieg cieszy się popularnością ze względu na jego dużą trwałość, jednak ze względu na wysoką temperaturę nie jest polecany w przypadku zniszczonych i osłabionych włosów.

Metoda ultradźwiękowa

Niezwykle trwała metoda przedłużania włosów, w której pasma są łączone za pomocą ultradźwięków. Fryzjer stosuje tu specjalne urządzenie emitujące dale ultradźwiękowe, które spaja łączenia „przedłużek”. Mocne łączenie jednak może sprawiać problemy przy zdejmowaniu pasm – istnieje tu ryzyko nadwyrężenia włosów.

Metoda warkoczykowa (japońska)

Subtelna metoda przedłużania i zagęszczania włosów na zimno. Aplikowane pasma łączone są z naturalnymi włosami cienkim warkoczykiem. Metoda jest bezpieczna dla włosów, jednak należy pamiętać, by warkoczyk nie był zapleciony zbyt ciasno przy głowie, ponieważ może to osłabić cebulki włosów i wpłynąć na negatywne odczucia na skórze głowy.

Metoda handtied

Metoda ta stwarza trwały i niezauważalny efekt oraz wygodę w noszeniu. Ponadto pozostawia dużo mołżiwości stylizacji.  Podczas zabiegu fryzjer ręcznie przyszywa doczepiane pasma do włosów za pomocą nici.

Przedłużanie włosów w PS Hair

W salonie Piotr Sierpiński Hair dostępne są dwie najbezpieczniejsze metody przedłużania i zagęszczania włosów: TapeIn oraz HandTied. Pasma wykorzystywane w zabiegu są wykonane wyłącznie z naturalnych włosów amerykańskiej marki Easihair Pro, dzięki którym efekty przewyższają każde oczekiwania. Sprawdź efekty metamorfoz, jakie uzyskały nasze klientki po zabiegu przedłużania włosów i umów się na konsultacje.

Przedłużanie i zagęszczanie włosów: https://piotrsierpinski.pl/przedluzanie-i-zageszczanie-wlosow/