Rezerwacja online

Jak zadbać o przedłużone włosy: Porady i triki od naszych ekspertów

Zastanawiasz się nad zabiegiem przedłużania i/lub zagęszczania włosów? A może już cieszysz się gęstymi i długimi pasmami? Podobnie jak w przypadku naturalnych kosmyków, tak doczepiane pasma wymagają odpowiedniej pielęgnacji. Przeczytaj, jak dbać o przedłużone i/lub zagęszczone włosy – czego unikać po zabiegach Tape In, Tape Row i Slim Weft?

Najważniejsze zasady pielęgnacji przedłużonych włosów

Długie, lśniące włosy, loki spływająca kaskadami, gęste upięcia – takie efekty i jeszcze więcej można osiągnąć za pomocą doczepianych pasm nawet w mniej niż godzinę (przy metodzie Tape In). Żywotność włosów, w zależności od metody jak i przy cyklicznej reaplikacji, sięga nawet do roku, jednak warunkiem nienagannego wyglądu fryzury jest odpowiednia pielęgnacja.

Włosy przedłużane wymagają nieco innego podejścia do mycia i stylizacji. O czym należy pamiętać?

Pierwsze wskazówki otrzymasz już po opuszczeniu salonu. Przypominamy, przez 48 godzin po zabiegu Tape In nie wolno moczyć włosów. W tym czasie klej zawarty w pasmach wiąże się i utrwala na włosach.

Jeśli chodzi o mycie i nawilżanie, najlepiej jest robić to w pozycji pionowej, np. pod prysznicem, delikatnie masując skalp. W ten sposób unikniesz zbędnego plątania kosmyków. W salonach PS Hair stosujemy naturalne pasma włosów, dlatego wymagają one takiego traktowania jak Twoje własne – mycia szamponem oraz nawilżania odżywkami i maskami. Pamiętaj, że w przypadku metody Tape In należy odżywki nakładać do połowy długości – nie nakładać na łączenia – może to spowodować rozklejanie i zsuwanie się pasm.

W pielęgnacji przedłużonych i/lub zagęszczonych włosów bardzo ważne jest rozczesywanie kosmyków oraz używanie suszarek. Ciepłe powietrze może dodatkowo wzmacniać miejsce łączenia pasm (Tape In). Zadbaj również o porządne dosuszenie bardziej zbitego stelaża w przypadku metody Slim Weft.

5 grzechów – tego nie rób przy przedłużonych włosach!

  • nie śpij w mokrych włosach – to prosta droga do splątanych pasm. Zalecamy spanie w wysuszonych włosach splecionych w luźny warkocz. Warto również zainwestować w jedwabną poduszkę jako alternatywa dla „szorstkich” poszewek;
  • nie rozczesuj mokrych włosów – w ten sposób możesz osłabić przyczepność pasm. Przed szczotkowaniem lekko podsusz kosmyki suszarką;
  • nie przegrzewaj włosów – chociaż suszenie przedłużanych (zagęszczanych) kosmyków jest zalecane, zbyt wysoka temperatura może osłabić cebulki włosowe oraz łączenia pasm. Stosuj kosmetyki termoochronne oraz reguluj powietrze suszarki;
  • nie szarp i nie rozczesuj „na siłę” – szczotkuj włosy partiami, zaczynając od dołu. Zaopatrz się w specjalną szczotkę do włosów zagęszczanych;
  • unikaj chloru – chlor wpływa szkodliwie na włosy. Przed kąpielą pamiętaj o zabezpieczeniu włosów odżywką bez spłukiwania.
  • koniecznie pamiętaj o rozczesywaniu włosów – jest to niezwykle ważne!

Zadbaj o swoje przedłużone i/lub zagęszczone pasma z PS Hair

Daj sobie czas na przyzwyczajenie się do nowej długości (gęstości) włosów. Bądź delikatna dla swoich pasm i pamiętaj o regularnym odświeżaniu zabiegu w salonie PS Hair. W przypadku metody Slim Weft pierwsza wizyta powinna odbyć się ok. 3,5-4 miesiące po przedłużaniu i/lub zagęszczeniu. Jeśli chodzi o metodę Tape In / Tape Row, poprawki warto wykonać po 1,5-2 miesiącach.