Rezerwacja online

Przygotuj fryzurę do wakacji – 5 sposobów na przeciwsłoneczną ochronę włosów

Latem na Twoje włosy czeka wiele czynników, które mogą im zaszkodzić. Zarówno duże nasłonecznienie, jak i suche powietrze wpływają negatywnie na stan kosmyków. Warto już teraz zadbać o kondycję włosów, zamiast poświęcać czas regenerację w późniejszym czasie. Poznaj 5 sprawdzonych sposobów na ochronę włosów przed wakacjami.

Nawilżanie to podstawa

Suche, ciepłe powietrze powoduje przesuszenie włosów oraz skóry głowy. W efekcie końcówki mogą się puszyć, a nawet łamać. Pamiętaj, że tak jak skóra, włosy również potrzebują nawilżenia. Zadbaj więc o odpowiednie nawodnienie od zewnątrz i wewnątrz. Podstawą jest picie dużych ilości wody. Pielęgnację uzupełniaj, wybierając naturalne humektanty do włosów: kwas hialuronowy, aloes, gliceryna, kisiel z lnu i kozieradki.

Dogłębne odżywianie

Przed wakacjami warto wzmocnić włosy, dogłębnie je odżywiając. Dzięki temu przygotujesz kosmyki na ekstremalne letnie warunki, a jednocześnie nadasz im pięknego wyglądu. W jaki sposób to osiągnąć? Przede wszystkim po myciu włosów nie zapominaj o odżywkach oraz maskach zawierających głęboko pielęgnujące składniki, w tym ceramidy, olejki roślinne czy proteiny.

Odpowiednie kosmetyki ochronne

Promieniowanie słoneczne, a także słona woda podczas kąpieli morskich mogą wysuszać zwłaszcza farbowane włosy oraz powodować ubytki w ich strukturze. Przed urlopem zaopatrz się w kosmetyki ochronne zawierające filtry UV. Dzięki właściwościom termoochronnym można je stosować również wraz z suszarką, lokówką czy prostownicą.

Nakrycie głowy

Czapki z daszkiem, kapelusze, chustki… Nakrycia głowy wracają do łask. Nie tylko stanowią modny dodatek do stylizacji, ale skutecznie chronią włosy przed szkodliwym działaniem słońca. Wybierając nakrycie głowy, zwróć uwagę na materiał, z którego jest wykonane. Bawełna, wiskoza, bambus czy słoma są lekkie i pozwalają skórze głowy oddychać nawet podczas upału.

Profesjonalna koloryzacja

Chcesz odświeżyć kolor włosów? Warto zrobić to jeszcze przed wakacjami. Wizyta w salonie fryzjerskim to sposób na profesjonalną odnowę włosów oraz nowy, letni look. Fryzjerzy z PS Hair dobiorą dla Ciebie produkty do koloryzacji o dużej odporności na blaknięcie czy wypłukiwanie koloru. Poznaj możliwości nowoczesnego farbowania, odwiedzając nasz salon w Poznaniu lub Wrocławiu.