Rezerwacja online

Siwe włosy – ukrywać czy eksponować?

Zauważyłaś u siebie pierwsze siwe włosy? A może od dłuższego czasu ukrywasz białe pasma pod farbą? Siwienie to naturalny element procesu starzenia. Przez lata uważany był jednak za coś, czego należy się wstydzić. Dziś coraz więcej kobiet świadomie chwali się swoją siwizną – mało tego, biel i szarość stały się nowym trendem wśród młodszych pokoleń. Więc jak – ukrywać czy eksponować siwe włosy?

Profesjonalna koloryzacja…

Jeśli nie czujesz się komfortowo z siwymi pasmami lub Twoja praca wymaga nienagannej fryzury, wówczas postaw na koloryzację. Nie musisz się ograniczać, jeśli chodzi o paletę odcieni – możesz zdecydować się na kolor od brązów po czerwienie, a nawet blondy.

Mitem jest, że jasne farby nie pokrywają siwizny. Dobrej jakości produkty do koloryzacji skutecznie poradzą sobie z ukryciem siwych włosów. Przykładem są tu m.in. wysoko napigmentowane farby Goldwell stosowane w salonie PS Hair.

Oczywiście minusem farbowania jest konieczność regularnego powtarzania zabiegu w celu ukrycia odrostów. Dlatego bardzo ważne jest, by zadbać o jakość stosowanych przez fryzjera produktów. Nowoczesne farby chronią i pielęgnują włosy przy każdej koloryzacji.

… a może naturalna siwizna?

W ostatnim czasie naturalnie srebrne włosy stały się nowym trendem. Zrywając z kultem młodości, wiele kobiet decyduje się na odważne pokazanie swojej siwizny. Jak jednak sprawić, by nowa fryzura wyglądała estetycznie i elegancko?

Jeśli siwe kosmki dopiero pojawiają się na głowie, tu dobrym pomysłem będzie podkreślenie ich koloryzacją. Grey blending daje niezwykle ciekawe efekty poprzez subtelne wtopienie popielatych pasm z naturalnym odcieniem.

Decydując się na pozostawienie siwych włosów, wcale nie musisz rezygnować z odważnych fryzur. Siwizna w połączeniu z odpowiednim cięciem mogą prezentować się bardzo oryginalnie. Szczególnie atrakcyjnie prezentują się srebrne pasma na półdługich i długich włosach oraz z naturalnymi falami.

Twoja wymarzona fryzura z PS Hair

Wybierasz modną metamorfozę eksponującą siwiznę czy wolisz ukryć srebrne pasma? W atelier Piotr Sierpiński Hair znajdziesz rozwiązania dla każdej z decyzji. Sprawdź ofertę w najbliższym salonie.