Rezerwacja online

Jak rozpoznać dobrego fryzjera?

Dobry fryzjer to nie tylko rzemieślnik wykonujący odpowiednie cięcie czy zmieniający kolor włosów. Dla wielu kobiet wizyta w salonie jest formą terapii, a fotel fryzjerski miejscem, gdzie w możemy poprawić swój nastrój, podnieść samoocenę, a nawet symbolicznie rozpocząć nowy okres swojego życia. Stylista fryzur powinien mieć nasze pełne zaufanie i sprostać najbardziej wygórowanym oczekiwaniom. Ale skąd pewność, że trafiłaś na dobrego fryzjera? Sprawdź, jak rozpoznać prawdziwego mistrza.

5 cech dobrego fryzjera

Usługi fryzjerskie można ocenić na podstawie opinii klientek, zdjęć metamorfoz, doświadczenia stylistów czy ukończonych przez nich szkoleń. Jednak często szukamy idealnego specjalistę metodą… prób i błędów. Podpowiadamy, na które cechy warto zwrócić uwagę w poszukiwaniu dobrego fryzjera.

Dobry fryzjer nie ocenia…

Przychodzisz z włosami zniszczonymi rozjaśnianiem? Potrzebujesz naprawy po nieudanej metamorfozie od innego fryzjera? Stylista, do którego trafisz, nie powinien negatywnie komentować ani oceniać Twoich włosów. Ponadto szkalowanie kolegów i koleżanek po fachu, a nawet wypytywanie się klientek o autorów niezadowalającej fryzury jest zwyczajnie nieprofesjonalne.

…potrafi słuchać

To oczywiste, często przychodzimy do salonu fryzjerskiego nie tylko po odświeżenie koloru czy zabieg regenerujący, ale by podzielić się najnowszymi plotkami. I chociaż dzięki temu możesz poczuć się jak u dobrego przyjaciela lub przyjaciółki, to nie to jest tu najważniejsze. Bo dobry fryzjer potrafi słuchać nie tylko Twoich zwierzeń, ale przede wszystkim Twoich oczekiwań względem nowego wyglądu.

…szanuje Twoje zdanie

Warto zdać się na doświadczenie fryzjera, który potrafi zaproponować fryzurę lub kolor, o którym nawet byś nie pomyślała. Profesjonalista doskonale wie, jakie włosy pasują do rysów twarzy czy odcienia skóry. Jednak żaden fryzjer nie może robić z Twoimi włosami nic, na co nie jesteś gotowa.

…jest dobrym pracodawcą

Człowieka można poznać po tym, jak traktuje swoich pracowników. Jeżeli odwiedzasz salon fryzjerski, gdzie panuje pozytywna i przyjacielska atmosfera, to znak, że trafiłaś pod dobry adres. Fryzjer, który stworzył silną markę na swoim nazwisku, nie zapomina o swoich pracownikach – uczy ich fachu, dobrze traktuje, dzieli się swoją wiedzą oraz zapewnia bieżące szkolenia. W ten sposób masz pewność, że pracownik w swojej pracy czuje się dobrze i w 100% może skupić się na Twoich włosach.

…pozwala Ci się poczuć komfortowo

Na pozytywne doznania z wizyty w salonie fryzjerskim składa się wiele czynników. Oczywiście zadowalający efekt to najważniejszy element. Warto zwrócić uwagę również na jakość obsługi, na to, czy pracownik przestrzega podstawowych zasad kultury, czy stanowiska są czyste, a salon stylowo urządzony.

Piotr Sierpiński – dobry fryzjer w Poznaniu i Wrocławiu

Poszukiwania dobrego fryzjera mogą trwać długo. Możesz również od razu trafić na prawdziwego artystę fryzur. Piotr Sierpiński to nie tylko w opinii setek klientek najlepszy fryzjer w Poznaniu. Jakość jego usług potwierdzają również nagrody, takie jak Gala Beauty Stars czy Vogue Beauty Awards. W parze z doświadczeniem oraz przyjacielskim podejściem do klientek idą modnie urządzone atelier w stolicy wielkopolski oraz we Wrocławiu.