Rezerwacja online

Nawet najlepszy fryzjer Ci w tym nie pomoże – 5 nawyków pięknych włosów, które musisz wprowadzić do swojego życia.

Czy zdrowe włosy do wyłącznie zasługa genów? Niekoniecznie! Nawet posiadaczki naturalnie pięknych pasm muszą pamiętać o odpowiedniej pielęgnacji. Na idealny wygląd fryzury składają się również codzienne przyzwyczajenia, które warto wprowadzić do codziennego życia. Poznaj sposoby na piękne włosy – te 5 nawyków zmienią Twoje podejście do włosów.

Delikatne oczyszczanie

Pielęgnacja włosów zaczyna się od łagodnego oczyszczania. Niezależnie od tego, czy myjesz włosy codziennie, czy dwa razy w tygodniu, zadbaj o odpowiednie produkty myjące. Zamiast obciążających szamponów o skomplikowanym składzie, wybieraj łagodne kosmetyki, najlepiej z naturalnymi wyciągami. Pamiętaj również o myciu jedynie skóry głowy – piana spływająca po kosmykach w zupełności wystarczy, by usunąć codzienne zanieczyszczenia. Raz na kilka tygodni, jeśli Twoje włosy są zdrowe, możesz użyć głęboko oczyszczającego szamponu.

Ochrona w trakcie spania

Masz zwyczaj spania w rozpuszczonych i mokrych włosach? Niestety to prosty sposób na uszkodzenia kosmyków! W nocy Twoje włosy trą o poduszkę, powodując ich splątanie oraz mikrozniszczenia. Szczególnie narażone będą tu włosy kręcone, przedłużane oraz będące w słabej kondycji. Przed spaniem warto zabezpieczyć włosy, np. związując je w luźny warkocz, bądź osłaniając turbanem. Dobrym pomysłem będzie tu również jedwabna poduszka, która jest przyjazna zarówno dla włosów, jak i skóry. Poduszkę jedwabną znajdziesz tutaj: https://piotrsierpinski.pl/jedwabna-poduszka/

Regularne odżywianie włosów

Ze względu na nieustanne narażanie na czynniki zewnętrzne, a także codzienną stylizację, Twoim włosom należy się regularne odżywianie. Dlatego nie zapominaj stosować kosmetyków nawilżających w postaci odżywek i masek. Pamiętaj aby nie nakładać ich na bardzo mokre włosy. Przed nałożeniem maski czy odżywki odsącz nadmiar wody w ręcznik i dopiero aplikuj. Przestrzegaj czasu – często w domowej pielęgnacji nakładamy produkty regeneracyjne na zbyt krótki czas.

Dobrodziejstwem dla stanu kosmyków będzie olejowanie. Dopasowane do kondycji i porowatości włosów olejki zapobiegają utracie wilgoci oraz nadają pasmom jedwabistej gładkości. Od czasu do czasu zdecyduj się również na profesjonalne zabiegi regenerujące w salonie fryzjerskim, np. botox na włosy.

Warto używać również peelingu do skóry głowy, cyklicznie raz w tygodniu, co niewątpliwie odświeży naszą skórę i pozwoli jej być zdrową.

Wybór przyjaznych włosom akcesoriów

Zadbaj o swoje włosy, sięgając po przydatne akcesoria. Zacznij od zamiany swojej starej plastikowej szczotki do włosów bądź japońską szczotkę ehp. Taki gadżet lepiej zbiera łój oraz zanieczyszczenia, a także jest bezpieczniejszy dla struktury kosmyków. Jeśli upinasz włosy, postaw na gumki w stylu scrunchie, które nie ciągną oraz minimalizują ryzyko powstania uszkodzeń w miejscu wiązania. Zrezygnuj jednakże z gumek z metalowymi elementami. Warto również zaopatrzyć się w masażery do skóry głowy, zwłaszcza jeśli zależy Ci na poroście nowych włosów.

Bezpieczeństwo podczas stylizacji

Stylizacja może być bezpieczna dla włosów, o ile pamiętasz o kilku zasadach. Przede wszystkim zadbaj o produkty termoochronne. Pomagają one zmniejszyć ryzyko zniszczeń na poziomie struktury włosa. Jeśli masz taką możliwość, staraj się stylizować włosy z użyciem niskim temperatur. Nie susz włosów bardzo gorącym powietrzem. Pamiętaj, że wybór produktów do stylizacji rekomendowanych przez fryzjerów ma również duże znaczenie, jeśli chodzi o wpływ na kondycję włosów.

Zabiegi pielęgnacyjne u fryzjera – tylko w PS Hair

Oprócz codziennej pielęgnacji włosów warto skorzystać z zabiegów fryzjerskich. Pozwalają one na odżywienie i regenerację kosmyków na poziomie, jakiego nie sposób uzyskać w domu. Szeroki wybór usług pielęgnacyjnych znajdziesz w salonie PS Hair. Możesz zdecydować się m.in. na takie zabiegi, jak: Botox na włosy (na zimno i gorąco), Baobab, laminację, oraz inne profesjonalne zabiegi pielęgnacyjne.