Rezerwacja online

Czy metoda kanapkowa to najlepszy sposób na przedłużanie włosów?

Chociaż co jakiś czas we fryzjerstwie pojawiają się nowe sposoby na przedłużanie włosów, metoda Tape In, zwana kanapkową, cieszy się największą popularnością. Czy rzeczywiście zagęszczanie włosów w ten sposób to najlepszy wybór? Sprawdź, co na ten temat sądzą eksperci.

Przedłużanie Tape In – na czym polega metoda kanapkowa?

Przedłużanie włosów to najprostszy i najszybszy sposób na uzyskanie wymarzonej fryzury. Wiele kobiet, które mogą tylko pomarzyć o gęstych puklach, decydują się na taki zabieg w salonie fryzjerskim. Obecnie istnieje kilka sprawdzonych metod na przedłużenie włosów, jednak klientki w dużej mierze wciąż wybierają metodę kanapkową, która w atelier PS Hair znana jest również jako Tape In.

Co takiego wyróżnia ten sposób zagęszczania włosów? Jak sama nazwa wskazuje, pasma doczepiane są za pomocą przezroczystej taśmy po obu stronach wydzielonej partii włosów. W ten sposób powstaje swoista „kanapka”. Takie mocowanie taśm daje naturalne efekty, a przede wszystkim jest niewidoczne, kitkach, kucach a nawet upięciach.

Czy metoda Tape In niszczy włosy? Wieloletnie doświadczenie naszych fryzjerów w aplikacji pasm potwierdza, że metoda kanapkowa jest nie tylko efektowna, co bezpieczna dla włosów oraz skóry głowy. Oczywiście przed zabiegiem fryzjer ocenia kondycję włosów klientki oraz proponuje najlepszą metodę. Warto zwrócić uwagę na fakt, że taśmy mocowane są „na zimno”, a więc włosy nie muszą znosić dodatkowo wysokiej temperatury.

Profesjonalna aplikacja doczepianych pasm oznacza równomierne rozłożenie ciężaru przedłużeń, dzięki czemu włosy nie zostają dodatkowo obciążone.

Dla kogo metoda kanapkowa będzie najlepsza? O zaletach Tape In

Przedłużanie metodą kanapkową to idealne rozwiązanie dla kobiet, które marzą o długich i gęstych włosach. Na zabiegu szczególnie skorzystają właścicielki cienkich pasm, oraz klientki, które nie mają czasu na wieloletnie zapuszczanie naturalnych włosów.

Istnieje powszechne przekonanie, że na przedłużanie włosów decydują się wyłącznie modelki, aktorki i influencerki. W rzeczywistości z zabiegu coraz chętniej korzystają panie, które na co dzień pracują z klientami, przyszłe panny młode, tancerki, sportsmenki, a także kobiety chcące zwyczajnie odmienić swój wygląd. Metamorfoza w postaci nowej, gęstej fryzury zdecydowanie podnosi samoocenę i poprawia samopoczucie. Warto więc zafundować zabieg bliskiej osobie z okazji urodzin czy przełomowego momentu w życiu.

Zabieg Tape In to natychmiastowy i spektakularny efekt, który utrzymuje się 1-1,5 roku przy regularnej reaplikacji (ok. 1,5-2 miesiąca). Sama wizyta w salonie zajmie Ci nie dłużej niż 40 min.

Tape In u rekordzisty Guinnessa?

W salonach PS Hair masz możliwość wykonania przedłużenie metodą kanapkową u samego Piotra Sierpińskiego. Podczas zabiegu używane są pasma easihair pro™, które wyróżnia najwyższa jakość na światowych rynkach. Ciekawostką jest fakt, że Piotr to rekordzista Guinnessa w najszybszym przedłużaniu włosów. W 2022 roku zajęło mu to tylko… 6 min. i 12 sekund. A następnie jego pobicie 4 min i 35 sekund! Zatem Piotr Sierpiński jest podwójnym rekordzistą Guinnessa w przedłużaniu włosów.

Jaka alternatywa dla Tape In?

Szerzej na temat innych metod przedłużania włosów informujemy w dedykowanych naszych artykułach. Oprócz metody Tape In mamy do dyspozycji m.in. Tape Row oraz Slim Weft.

Tape Row

Tape row  jako metoda przedłużania włosów odnosi się do metody przedłużania włosów za pomocą specjalnych taśm. Ta technika jest popularna ze względu na swoją szybkość aplikacji i wyeliminowanie ryzyka uszkodzenia naturalnych włosów.

Slim Weft 

Slim weft to nowoczesna i innowacyjna metoda przedłużania włosów, która zyskała popularność dzięki swoim unikalnym cechom i korzyściom. Jest to technika, która polega na stosowaniu bardzo cienkich, płaskich pasm włosów, które są mocowane do naturalnych włosów za pomocą specjalnej techniki szycia.