Rezerwacja online

Rozjaśnianie włosów – jak dbać o pasma po zmianie koloru?

Włosy rozjaśniane wymagają odpowiedniego traktowania, ale czego nie robi się dla wymarzonego blondu. Co musisz wiedzieć?

  • Zabieg rozjaśniania włosów nie jest obojętny dla ich kondycji. Usuwanie naturalnego pigmentu z kosmyków ingeruje w ich strukturę – przeprowadzone nieprawidłowo może przyczynić się do zniszczenia pasm.
  • Rozjaśnianie włosów w domu bywa niebezpieczne – farby w różnym stopniu odbarwiają włosy, dlatego możesz skończyć z niepożądanym kolorem.
  • Jeśli marzysz o jasnym blondzie, nie zastanawiaj się jak naturalnie rozjaśnić włosy lub, jak ufarbować je w domu – postaw na sprawdzony salon fryzjerski.
  • Jasne włosy potrzebują odpowiedniej pielęgnacji. Zwróć uwagę na kosmetyki bogate w składniki aktywne oraz sposób czesania i mycia pasm.
  • Po rozjaśnianiu włosów musisz je chronić przed szkodliwymi czynnikami, a jeśli używasz lokówki lub prostownicy, zawsze pamiętaj o termoochronie.

Jak działa rozjaśnianie włosów?

Proces rozjaśniania polega na rozchyleniu łusek włosów przy użyciu odpowiedniego preparatu i usunięciu z nich pigmentu. Ingerencja w strukturę włosa może prowadzić do jego uszkodzeń, dlatego najlepiej powierzyć ją zaufanemu styliście fryzur. W zależności od wyjściowego koloru, poprzednich farbowania włosów czy ich naturalnego odcienia, rozjaśnianie może odbywać się w trakcie kilku wizyt. To wymagający zabieg, więc w naszym atelier zaczynamy od dyskretnej próby rozjaśniania na jednym paśmie, która pozwoli sprawdzić ile spotkań czeka nas w drodze do osiągnięcia Twojego wymarzonego koloru. Jeśli masz ciemne włosy możliwe, że będziesz musiała uzbroić się w cierpliwość, ale dzięki innowacyjnej koloryzacji techniką Mounir, wcale nie musi tak być. Umożliwia ona rozjaśnianie ciemnych włosów na platynowy blond nawet podczas jednej wizyty. Nie zwlekaj – już teraz umów się do nas na próbę rozjaśniania!

Ta koloryzacja to prawdziwa rewolucja – stosowane do niej preparaty są niezwykle delikatne i wykazują właściwości pielęgnacyjne, dzięki czemu nie niszczą pasm. Rozjaśnienie włosów metodą Mounir pozwala cieszyć się pięknym, intensywnym odcieniem, choćby bardzo jasnego blondu, który nie będzie się wybarwiać na niepożądane tony.

Odpowiednia pielęgnacja włosów rozjaśnianych to podstawa

Rozjaśnione pasma są bardziej podatne na uszkodzenia, dlatego obchodź się z nimi wyjątkowo delikatnie. Zacznijmy od rozczesywania – czynności, do której łatwo stracić cierpliwość, a ma ona ogromny wpływ na farbowane włosy. Rozpoczynaj od końcówek, a następnie kieruj się ku wyższym partiom włosów. Nie ciągnij i nie czesz ich jednym ruchem góra – dół, dzięki temu unikniesz zniszczenia kosmyków. Kołtuny staraj się rozplątywać palcami – w przypadku pasm z dużą tendencją do plątania, korzystaj z odżywki w spray’u.

Bardzo ważna jest też szczotka – dobrze dobrana może ograniczyć puszenie, wypadanie czy łamliwość kosmyków. Najlepiej sprawdzą się te z naturalnego włosia dzika albo typu scalp brush od japońskiej marki S – Heart – S. Unikaj twardych grzebieni wykonanych z tworzywa sztucznego.

Mycie po rozjaśnianiu, czyli jak uniknąć zniszczonych włosów

Rozjaśniane włosy wymagają specjalnego traktowania także w kontekście mycia – ogranicz jego częstotliwość do 2-3 razy na tydzień. Częstsze mycie szamponem może obciążać włosy nadwyrężone usunięciem pigmentu. Istotna jest też temperatura wody – staraj się używać chłodnej lub letniej, szczególnie przy końcowym spłukiwaniu kosmetyków. Zimny strumień domknie łuski włosów, co dobrze wpłynie na ich kolor oraz sprawi, że będą pełne blasku.

Preparaty do pielęgnacji pasm powinny dbać również o skórę głowy. Najlepiej sprawdzą się profesjonalne produkty z naturalnymi składnikami, stworzone specjalnie dla włosów farbowanych. Po każdym myciu nakładaj odżywkę, a raz w tygodniu stosuj głęboko odżywiającą i nawilżającą maskę. Możesz też skorzystać ze specjalistycznych zabiegów regeneracyjnych w naszym salonie.

Jak jeszcze dbać o ochronę włosów?

Mycie i czesanie to nie wszystko – postaw na ochronę włosów i pożegnaj się z lokówkami oraz prostownicami. Wysoka temperatura, szczególnie w pierwszych tygodniach po koloryzacji, może bardzo zniszczyć włosy i sprawić, że będą suche. Nie wyobrażasz sobie życia bez stylizacji na gorąco? Koniecznie zabezpieczaj całe włosy kosmetykami termoochronnymi. Pasma nie lubią też promieni słonecznych. Choć niektórzy uważają, że słońce to idealny sposób na naturalne rozjaśnianie włosów, tak naprawdę powinno się je chronić przed działaniem UV, dlatego zakrywaj kosmyki przed wyjściem na plaże czy solarium.

Utrzymanie włosów blond w dobrej kondycji zależy także od tego jak śpimy. Nie kładź się do łóżka z mokrymi lub wilgotnymi pasmami – stają się wtedy bardzo delikatne i łatwo je uszkodzić. Zainwestuj w jedwabną poszewkę, która działa świetnie nie tylko na kondycję włosów, ale również skóry. Jedwab jest niesamowicie delikatny – pozwala na swobodny ruch kosmyków, ograniczając przy tym ich plątanie i tarcie. Jeśli nie lubisz spać z rozpuszczonymi pasmami, koniecznie spraw sobie jedwabną gumkę i związuj nią luźno włosy do snu.

Blond to Twój wymarzony kolor włosów, ale przerażają Cię ciemne odrosty? A może martwisz się, że rozjaśnianie włosów ciemnych bardzo pogorszy ich kondycję? Odwiedź nasz salon – przekonasz się, że uzyskanie jasnego blondu jest możliwe podczas jednej wizyty i dowiesz się jak dbać o swoją nową fryzurę!