Rezerwacja online

Jak przygotować włosy do koloryzacji?

Niezależnie od tego, czy wybierasz się na pierwszą koloryzację, czy farbujesz włosy od dłuższego czasu, przygotuj się do zabiegu. W ten sposób nie tylko utrzymasz dłużej wymarzony kolor, lecz także unikniesz zniszczenia struktury. Sprawdź, jak zadbać o włosy, zanim skorzystasz z usług stylisty!

Czy myć włosy przed koloryzacją?

Planując wizytę u stylisty, pamiętaj, żeby umyć włosy 1-2 dni przed koloryzacją, zwłaszcza jeśli chcesz je rozjaśnić. Aby pozbyć się zanieczyszczeń, dobrze je wyszczotkuj. W ten sposób skóra głowy pokryje się cienką warstwą sebum, chroniącą przed podrażnienia. Jeśli włosy są przesuszone, istnieje ryzyko, że farba nie wniknie głęboko we włókna. W konsekwencji uzyskany odcień nie będzie jednolity, dodatkowo może szybko się wypłukać. Z drugiej strony, pasma nie mogą zbyt tłuste, ponieważ wyglądają wtedy na ciemniejsze, co utrudni fryzjerowi ocenę naturalnego odcienia i wybór produktów. 

Jeśli nie masz nadwrażliwej skóry głowy, ostatnie mycie wykonaj szamponem oczyszczającym. Pamiętaj o tym, szczególnie wtedy, gdy często korzystasz z produktów do stylizacji. W ten sposób pozbędziesz się pozostałości po kosmetykach. Na końce i długości nałóż odżywkę tak, jak po każdym myciu.

Zastanawiasz się, jak uzyskać piękny odcień włosów, pozbawiony niepożądanych refleksów? Zapraszamy do naszego salonu, w którym wykonamy koloryzację techniką Mounir. Podczas zabiegu fryzjerzy używają kosmetyku Arkitekt ™ , który wzmacnia, odżywia i regeneruje pasma. Produkt zapewnia maksymalną ochronę, dzięki czemu pozwala nawet na odważną zmianę wizerunku.

Jak przygotować włosy do farbowania?

Nie nakładaj zbyt wielu specyfików przed wizytą u fryzjera, w przeciwnym razie utrudnisz mu pracę. Pamiętaj, żeby poinformować go o stosowanym szamponie, odżywce, czy masce, zanim przystąpi do koloryzacji. W ten sposób stylista zaplanuje zabieg tak, żeby uniknąć niespodzianek. 

Umawiając się na koloryzację w naszym salonie, zyskujesz pewność, że wymarzony odcień nie zmatowieje, ani nie straci na intensywności. Jeśli farbujesz włosy na ciepły odcień, nie musisz się martwić, że pojawią się żółte lub miedziane tony. Z drugiej strony popielaty blond i chłodny brąz nie będą miały tendencji do zielenienia. 

Jak zadbać o włosy przed koloryzacją?

Zadbane pasma mniej ucierpią podczas koloryzacji niż te, które się puszą, elektryzują, łamią lub rozdwajają. Jeśli masz problem z włosami, wstrzymaj się z farbowaniem przez kilka tygodni, w tym czasie intensywnie je nawilżaj i odżywiaj. Pamiętaj, żeby 1-2 razy w tygodniu nakładać maskę, a jeśli nie do końca spełnia swoje zadanie, sięgnij po naturalne olejki. Chroń pasma przed wysokimi temperaturami, słońcem, deszczem i wiatrem. Używaj suszarki z zimnym nawiewem, a w miarę możliwości, pozwól włosom wyschnąć naturalnie. Poszukaj też doświadczonego fryzjera, który zadba o Twoją fryzurę. Umawiaj się regularnie na podcinanie końcówek, dzięki czemu zapobiegniesz ich rozdwajaniu.

Jeśli masz problem z niesfornymi, puszącymi się, cienkimi pasmami, wypróbuj botox na włosy. W ten sposób wspaniale je wygładzisz, ale jednocześnie nie obciążysz. Polecamy też zabiegi K18, które odbudowują kosmyki od środka, naprawiając wiązania keratynowe.

Marzysz o tym, żeby zmienić kolor włosów, ale boisz się, że je zniszczysz? Nasi styliści korzystają z produktów Mounir, które nie tylko pozwolą przeprowadzić udaną metamorfozę, lecz także intensywnie pielęgnują pasma. W ten sposób nie tylko uzyskasz pożądany odcień, lecz także przywrócisz włosom zdrowy wygląd. Dobry stylista podpowie, jaki odcień pasuje do Twojej urody. Niezależnie od tego, czy chcesz delikatnie zmienić kolor, czy zdecydowałaś się na totalną metamorfozę, umów się do naszego salonu!