Rezerwacja online

Wszystko, co musisz wiedzieć o przedłużaniu i zagęszczaniu włosów – metody i pielęgnacja

Przedłużanie i zagęszczanie włosów to sprawdzony sposób na skuteczne, nieinwazyjnie odmłodzenie, a także poprawę wyglądu i samopoczucia kobiety. Długie włosy od wieków są symbolem kobiecości, przywodzą na myśl greckie boginie, a we współczesnym świecie gwiazdy show-biznesu i celebrytki. Która z Pań nie chciałaby wyglądać tak jak one?

Nowa fryzura wiele wyraża. Często jest to symboliczny rytuał dla kobiety, który oznacza na przykład koniec związku, zmianę kariery lub początek dla nowego etapu życia. Czasami jest koniecznością – dla osób, których włosy genetycznie rosną wolno lub są bardzo rzadkie. Wybierając fryzurę, kobieta świadomie decyduje, co chce podkreślić w swojej urodzie i jak chce być postrzegana przez otoczenie. Zadbane, błyszczące, długie, gęste włosy sprawiają, że każda Pani wygląda bardziej kobieco. Jakie są sposoby na zagęszczanie i przedłużanie włosów? Czy niszczą naturalne włosy? W tym artykule omówimy wszystkie sekrety i metody przedłużania włosów.

Co zrobić, żeby mieć długie i gęste włosy?

Prawie każda kobieta marzy o długich, gęstych włosach. Niestety nie zawsze naturalne włosy są na tyle mocne i zdrowe, żeby prezentowały się dobrze w każdych warunkach i były ozdobą samą w sobie. Zwłaszcza wtedy, gdy włosy są słabe, cienkie i matowe – brakuje motywacji i cierpliwości, żeby je zapuszczać. Wynika to z tego, że trzeba poświęcić dużo czasu na ich pielęgnację, którego zwykle brakuje w czasie codziennych obowiązków. Najczęstszą przyczyną są jednak uwarunkowania genetyczne – natruralne włosy są słabe, delikatne i łamliwe. Co zatem zrobić, aby mieć piękne, gęste, długie włosy niczym u greckiej bogini lub gwiazdy show-biznesu?

Długie, pełne objętości włosy zawsze będą w modzie, czasem jednak aby uzyskać tę wymarzoną długość i objętość, musimy poddać się zabiegowi przedłużania włosów. Na szczęście można skorzystać z profesjonalnych usług fryzjerskich i zaaplikować dodatkowe włosy, dające bardzo naturalny zdrowy wygląd – zagęszcząją i przedłużają naturalne włosy. Dla kogo polecane są przedłużenia? Dla każdej osoby, która chce poprawić wygląd swoich włosów. Może to być delikatna, subtelna zmiana poprzez dodanie niewielkiej ilości objętości włosom. Albo wręcz przeciwnie pełna metamorfoza – zagęszczenie i przedłużenie włosów nawet o kilkanaście centymetrów.

Poniżej omawiamy metody przedłużania włosów wykorzystywane w salonach fryzjerskich, a także wskazówki dotyczące pielęgnacji włosów. 

Jakie są metody przedłużania i zagęszczania włosów?

Przedłużanie włosów to doskonały sposób na wydłużenie, zagęszczenie i zwiększenie objętości włosów, bez konieczności ich zapuszczania. Metod przedłużania i zagęszczenia włosów jest naprawdę wiele. Dzięki nim nie trzeba czekać na efekt długich włosów miesiącami, a nawet latami. Wystarczy jedna wizyta w sprawdzonym salonie fryzjerskim, aby w ekspresowym tempie przedłużyć i odpowiednio zagęścić włosy. Sposoby na zagęszczanie i przedłużenie różnią się od siebie i dają różne rezultaty. Cześć fryzjerów wykorzystuje syntetyczne włosy, które dają bardzo sztuczny efekt. Nie można ich podgrzewać, co uniemożliwia układanie włosów. Dlatego lepiej wybierać salony, które wykorzystują naturalne włosy do zabiegów.

Do najpopularniejszych metod przedłużania i zagęszczenia włosów należą:

 • Metoda kanapkowa (tape on)
 • Keratynowe przedłużanie włosów, wykorzystująca keratynę – naturalny składnik łodygi włosa
 • Metoda przedłużania włosów na ringi
 • Metoda doczepiania włosów clip in – metoda na szybkie okazjonalne przedłużanie włosów na wyjście
 • Metoda zagęszczania włosów przy pomocy lasera lub ultradźwięków

Salon Piotr Sierpiński Hair specjalizuje się w przedłużaniu i zagęszczaniu włosów metodą kanapkową, która daje bardzo naturalny efekt. To najmniej inwazyjny sposób, który daje spektakularne efekty. Dzięki zastosowaniu tej metody każda kobieta może cieszyć się długimi  i gęstymi włosami i wyglądać jak prawdziwa gwiazda glamour. Aby zobaczyć efekty naszych metamorfoz przed i po zabiegu odwiedź profil salonu na Instagramie

Co warto wiedzieć o przedłużaniu i zagęszczaniu włosów metodą kanapkową?

Przedłużanie i zagęszczanie włosów metodą kanapkową przy użyciu produktów easihair pro jest odpowiednia dla wszystkich kobiet, które w krótkim czasie chcą osiągnąć spektakularny efekt. Na czym polega przedłużanie włosów? Polega na umieszczeniu pomiędzy dwoma panelami (taśmami) włosów przedłożonych naturalnych włosów klientki. 

Niezależnie od tego, jaki zawód kobieta wykonuje czy jest bizneswomen, prawniczką, sportsmenką czy opiekunką ogniska domowego – zawsze chce wyglądać pięknie i być podziwiana. Przedłużanie włosów metodą kanapkową to błyskawiczny sposób na uzyskanie hollywoodzkiej fryzury. Doczepiane włosy są w 100% naturalne, błyszczące, lekkie i praktycznie nieodczuwalne, co daje bardzo naturalny, a jednocześnie pełen szyku wygląd. Co również istotne dla wielu kobiet – są łatwe w codziennej pielęgnacji. Nie ma lepszej metody na przedłużenie i zagęszczenie włosów, a jednocześnie szybkie poprawienie wyglądu i humoru kobiety.

Poznaj 6 sekretów przedłużania i zagęszczania włosów metodą kanapkową

To najbezpieczniejszy i najmniej inwazyjny sposób na trwałe przedłużanie i zagęszczanie włosów.

 1. W salonie Piotra Sierpińskiego do przedłużania włosów metodą kanapkową stosowana jest luksusowa, amerykańska marka easihair pro, która wykorzystuje w 100% naturalne włosy najwyższej jakości, bez domieszek włosów syntetycznych. Przedłużanie włosów na taśmie easihair pro dodaje im długości, objętości i koloru bez użycia chemikaliów – co jest całkowicie bezpiecze dla naturalnych włosów klientki.
 2. Metoda przedłużania przy użyciu marki easihair pro wykorzystuje doskonałe produkty, pomagające uzyskać realistyczny wygląd zdrowych włosów – i to natychmiast. Zabieg zagęszczania włosów trwa bardzo krótko około 30 minut, a nie 5 godzin jak w przypadku innych metod.
 3. Przy odpowiedniej pielęgnacji włosami przedłużane przy pomocy marki easihair pro utrzymują się w rewelacyjnej kondycji nawet rok – nie trzeba przy każdym „podciągnięciu” zmieniać włosów na nowe.
 4. Jedynym wymaganiem, aby przedłużyć włosy metodą easihair pro, jest to, żeby ich naturalna długość wynosiła minimalnie 15 centymetrów. Metoda ta jest bezpieczna dla włosów i ich nie obciąża. Do przedłużania wykorzystywane są pasma włosów o długości 30 cm, 40 cm i 50 cm. Żeby utrzymać pożądany, naturalny wygląd włosów należy regularnie zgłaszać się na podciąganie taśm. Łączenia obniżają się wraz z naturalnym wzrostem włosa. Częstotliwość taki wizyt w salonie zależy od tego, jak szybko rosną włosy (najczęściej odświeżenie jest potrzebne co 2-3 miesiące). Włosy zdejmujemy, oczyszczamy taśmy, aplikujemy nowe i dopiero wtedy włosy ponownie przedłużamy. Całość trwa około godziny. 
 5. Przy wykorzystaniu tej metody można farbować włosy bez konieczności zdejmowania doczepek (jest to istotne szczególnie dla klientek, które potrzebują farbowania odrostu np. co 2-3 tygodnie).
 6. W ofercie easihair pro jest ogromna paleta kolorystyczna – kobiety mogą wybrać spośród ponad 50 kolorów jednolitych, sombre/ombre, baleyage itp.

Jak pielęgnować włosy po przedłużeniu i zagęszczeniu?

Dzięki temu, że w metodzie kanapkowej marki easihair pro wykorzystywane są naturalne włosy – wymagają takiej samej pielęgnacji jak reszta naturalnych włosów. Nie ma przeciwwskazań, żeby suszyć je suszarką, prostować, czy kręcić na lokówce. To, co jest istotne, to żeby do czesania nie używać grzebienia lub normalnej szczotki. Do przedłużonych włosów najlepiej sprawdzi się specjalna szczotka do włosów przedłużonych, która nie wyczesze doklejonych pasm.

Pielęgnacja włosów przedłużonych metodą kanapkową:

Szczotkuj włosy

Tak jak szczotkujesz swoje naturalne włosy, aby były gładkie i nie plątały się, rób to samo z przedłużeniami, w przeciwnym razie mogą się one poplątać i zmatowić. Wybierz szczotkę specjalnie zaprojektowanej do czesania włosów przedłużanych – będzie ona gładko przesuwać się po włosach i nie będzie się plątać w miejscach, w których są one przymocowane do naturalnych włosów.

Stosuj odpowiednie kosmetyki

Do mycia używaj delikatnego szamponu bez siarczanów, alkoholu, parabenów i SLSów. Ich działanie przesuszy pasma i sprawi, że strącą blask, aby utrzymać wiązania w nienaruszonym stanie – po umyciu włosów, nałóż na nie odżywkę z głęboko nawilżającą maską, aby były gładkie i błyszczące.

Nawilżaj włosy

Naturalne zaaplikowane włosy, nie mają źródła naturalnego nawilżania, dlatego tracą wilgoć szybciej niż naturalne kosmyki. Podstawą pielęgnacji przedłużonych włosów tape on jest ich nawilżanie. Najlepiej sprawdzą się linie dedykowane włosom przedłużanym lub włosom suchym i zniszczonym. Dobrze jest aplikować lekką odżywkę po każdym myciu – nakładamy ją od połowy długości włosów w dół. Nie nakładamy odżywki na łączenia.

Używaj odpowiedniej temperatury do mycia

Najlepiej myć włosy w letniej wodzie i owinąć je ręcznikiem po kąpieli, odsączając wodę. Pamiętaj tarcie i szorowanie włosów ręcznikiem, narusza ich strukturę i je niszczy. Jeśli to możliwe pozwól im naturalnie wyschnąć. Nie ma też przeciwwskazań do suszenia dodatkowych, zaaplikowanych włosów suszarką.

Kucyk lub warkocz na noc

Jeśli zdecydowałaś się na przedłużanie włosów, zwiąż je na noc w luźnego kucyka, aby uniknąć plątania się włosów podczas snu. Natomiast do stylizacji na ciepło warto używać produktów termoochronnych i  układać je standardowo tak jak swoje własne włosy. Można robić kucyki, wysokie kitki, upięcia itp. – taśmy w tym absolutnie nie przeszkadzają. 

Ile kosztuje przedłużanie włosów metodą kanapkową?

Cena metamorfozy włosów dzięki ich zagęszczeniu i przedłużeniu metodą kanapkową waha się w od  900 zł do 6600 zł. Cena zależy od efektu, który chcemy uzyskać i od obecnego stanu, długości i gęstości naturalnych włosów klientki.

Czy przedłużenia niszczą Twoje prawdziwe włosy?

Doklejanie taśm nie niszczy naturalnych włosów, jeśli usługa jest przeprowadzona przez doświadczonego stylistę w profesjonalnym salonie. Wręcz przeciwnie – zagęszczanie włosów metodą kanapkową powoduje, że cienkie i zniszczone włosy zaczynają wyglądać spektakularnie. Klientki, które naturalnie mają cienkie, słabe włosy są w stanie zapuścić swoje naturalne włosy podczas użytkowania przedłużania. Po 2 latach noszenia taśm zdejmuje je i widzi jak bardzo urosły jej naturalne włosy. Przedłużanie i zagęszczanie włosów jest zabiegiem bezinwazyjnym dla naturalnych włosów i bezbolesnym dla klientki. Jeśli proces jest przeprowadzony we właściwy sposób, praktycznie nie można odróżnić doczepianych włosów od naturalnych. Osiągnięty w ten sposób rezultat długich i gęstych włosów zrobi wrażenie na wszystkich – włosy wyglądają zdrowo, są lśniące i gęste.