Rezerwacja online

Trendy fryzjerskie na 2021 rok

W nadchodzącym roku dominować będzie prostota i naturalność z miejscem na odrobinę szaleństwa. Modnymi fryzurami będziemy nazywać uczesania zwiewne, nonszalancko nieułożone, podkreślające naturalne piękno każdej osoby; nie odbędzie się też bez powrotu do dawnych trendów. Prosto z naszego salonu fryzjerskiego w Poznaniu przedstawiamy nasze subiektywne zestawienie trendów fryzjerskich w 2021 roku.

 

Przede wszystkim pielęgnacja i zdrowe włosy.

Trend na naturalny wygląd włosów i odpowiednią pielęgnację już od paru lat jest wyjątkowo widoczny. W tym roku będzie on wyjątkowo widoczny i wręcz zdominuje wszystkie inne style.

Pielęgnacja włosów zaczyna się od pielęgnacji skóry głowy. Na co dzień powinny być używane szampony łagodne, a oczyszczanie silniejszymi produktami ze składnikami typu SLS, SLES, czy SCS powinno się odbywać raz na parę myć. Warto zacząć regularnie pielęgnować skalp. Pozwala to na dokładne usunięcie pozostałości kosmetyków, martwego naskórka, czy nadmiaru sebum. Jest to czynność obowiązkowa szczególnie dla tych osób, które regularnie stylizują włosy wieloma produktami lub używają wielu odżywek.

Dobranie odpowiedniej pielęgnacji do naszego typu włosów sprawi, że nie tylko wpiszemy się w obecne trendy, ale również przyniesie konkretne właściwości zdrowotne np. zmniejsza wypadanie włosów lub pojawiający się łupież. Dlatego przed wyborem kosmetyków do włosów warto zasięgnąć opinii dobrego fryzjera w naszym salonie w Poznaniu i dowiedzieć się, jaką mamy porowatość włosów, jakich substancji szukać w składach i na co zwrócić uwagę przy codziennej stylizacji.

 

Blond wciąż króluje.

Odcienie blondu są już od paru ładnych lat niesłabnącym trendem fryzjerskim. W 2021 roku zdecydowanie warto postawić na jednolite i jasne koloryzacje w stylu dawnego Hollywood.

Truskawkowy blond to kolejny silny trend w koloryzacji włosów na 2021 rok. Jest to propozycja dla osób z jasną cerą i bardzo dobrą kondycją włosów. Taki kolor włosów świetnie wygląda z platynowymi refleksami, odcieniami brązu, czy lekkim rozjaśnieniem końcówek. Warto przypatrzeć się gwiazdom takim jak Amy Adams, Laura Dern, Bryce Dallas Howard, czy Rachel MacAdams, aby zobaczyć, jak bardzo ten kolor jest plastyczny i w jaki sposób można go stylizować.

Przy rozjaśnianiu włosów należy jednak szczególnie uważać, gdyż nieprofesjonalne przejście do jaśniejszego koloru może zniszczyć włosy na wiele miesięcy. Nasz salon fryzjerski w Poznaniu poleca koloryzację mounir, która pozwala na uzyskanie pięknego koloru bez zagrożenia wybarwiania go w przyszłości oraz odbudowuje włosy i nadaje im zdrowy wygląd.

 

Powrót do przeszłości, czyli najmodniejsze cięcia w 2021 roku.

Jeśli chodzi o cięcia, to w tym roku cofamy się o wiele lat wstecz. Zawitamy na pewno do lat 60. ubiegłego wieku i skradniemy stamtąd trend na pixie cut. Jest to fryzura bardzo krótka z wyraźną prostą lub zaczesaną na bok grzywką. Pixiew nowoczesnym wydaniu świetnie sprawdzi się szczególnie z refleksami oraz u Pań z regularnymi i mocno zarysowanymi rysami twarzy.

Następnym przystankiem jest pierwsza dekada obecnego millenium. Stąd zabieramy trend na mocne cieniowanie, które sprawdza się w każdym typie włosów bardzo dobrze je podkreślając ( szczególnie przy włosach kręconych). Dla posiadaczek rzadszych i prostych włosów dostępne w tym sezonie będą dawno niewidziane pazurki, czyli cieniowanie włosów tuż przy twarzy. Tego typu fryzura bardzo dobrze koresponduje z prostą grzywką typu curtain bangs oraz z grzywką na bok.

Jednak nie należy ślepo dążyć za trendami i decydować się na cięcie, które nie będzie podkreślało naszego naturalnego piękna. Zapraszamy na konsultację do świetnych i doświadczonych fryzjerów w naszym salonie w Poznaniu, którzy pomogą w dobraniu najlepszej fryzury do kształtu twarzy.