Rezerwacja online

Szczotka Scalp Brush – Twój sprzymierzeniec w codziennej pielęgnacji pasm

Dbanie o włosy to nie tylko używanie odpowiednich kosmetyków i regularne wizyty u fryzjera – równie ważne jest używanie szczotki dopasowanej do potrzeb kosmyków. Może ona ułatwiać rozczesywanie, niwelować puszenie czy ograniczać wypadanie włosów. Uniwersalną szczotką, która pasuje do każdego rodzaju włosów i sprawia, że polepsza się ich kondycja jest Scalp Brush. Co czyni ją wyjątkową i dlaczego szczotkowanie włosów jest tak ważne?

Szczotkowanie włosów to ważny element ich codziennej pielęgnacji, dlatego należy je wykonywać minimum dwa razy dziennie, najlepiej rano i wieczorem. Regularne rozczesywanie nie tylko pomaga zniwelować splątania, ale usuwa też zanieczyszczenia i martwy naskórek. Warto podkreślić, że to właśnie oczyszczanie skóry głowy jest podstawą dbania o pasma – zablokowane pory mogą prowadzić do wypadania włosów czy powstawania łupieżu i stanów łuszczycowych. Choć może Ci się wydawać, że odpowiednio pielęgnujesz swoje włosy, warto wypróbować nowe sposoby oczyszczania skóry głowy, które sprawią cuda. Jednym z nich jest coraz popularniejsze szczotkowanie włosów produktami Scalp Brush od japońskiej marki S-Heart-S. Szczotki te o wiele precyzyjniej niż palce docierają do wszystkich miejsc, a ich włosie dokładnie oczyszcza mieszki włosowe. Zaawansowane rozczesywanie Szczotka szczotce nierówna – z pewnością miałaś już do czynienia z produktami, które wyrywają włosy, puszą je lub podrażniają skórę głowy. Jeśli nie chcesz tracić czasu na poszukiwania i raz na zawsze pożegnać się z koszmarem nieodpowiednio dobranej szczotki koniecznie wypróbuj produkty Scalp Brush. Te innowacyjne szczotki wykorzystują zaawansowaną technologię gęsto rozstawionych szpilek, wykonanych z nylonu i polimerowych włókien o różnej długości. Szpilki zakończone są kulkami i rozłożone pod odpowiednim kątem, co eliminuje ryzyko podrażnień, równocześnie masując skórę. Specjalistyczne włosie jest elastyczne i dopasowuje się do kształtu głowy, dzięki czemu podczas czesania możliwe jest bezpośrednie dotarcie do mieszków włosowych i usunięcie z nich wszystkich zanieczyszczeń. Co ciekawe, Scalp Brush można używać nie tylko do rozczesywania na sucho – głównym przeznaczeniem jest stosowanie jej w trakcie mycia włosów, a kształt rączki zapobiega wyślizgiwaniu się szczotki nawet podczas kąpieli.

Piotr radzi…
Rozczesywanie mokrych włosów przed suszeniem ułatwia ich stylizację, ale trzeba to robić powoli i z wyczuciem, tak aby uniknąć ich łamania. W przypadku splątań nie wolno ciągnąć kosmyków, tylko spokojnie rozdzielić pasma palcami, dobrze jest również użyć odżywki w spray’u, która nieco ułatwi proces czesania. Nie bez znaczenia jest także dobór odpowiedniej szczotki – włosie w szczotce Scalp Brush jest niezwykle delikatne dla włosów, dzięki czemu eliminuje ryzyko ich zniszczenia. Należy podkreślić, że szczotki te powstały z myślą o stosowaniu ich właśnie podczas mycia włosów i aplikacji kosmetyków myjących, dlatego są one w pełni bezpieczne dla pasm. Oczywiście, Scalp Brush sprawdzi się też w trakcie suszenia czy codziennego rozczesywania, co więcej będzie idealna do pielęgnacji włosów przedłużonych i zagęszczonych.

Rytuał pielęgnacji włosów szczotką Scalp Brush podczas mycia składa się z kilku etapów, które rozpoczyna pierwsze rozczesanie kosmyków na sucho. Wstępne czesanie przygotowuje włosy do mycia i ogranicza ich plątanie po zamoczeniu. Pasma czesz zaczynając od dolnych partii, a po ich rozplątaniu przechodź stopniowo ku górze. Następnie spłucz włosy obficie wodą i umyj szamponem. Gdy rozprowadzisz już produkt na pasmach, przyłóż do nich szczotkę, tak aby jej włosie przylegało do skóry głowy i rozpocznij szczotkowanie małymi, powtarzanymi ruchami. Czesanie wykonuj w kierunku czubka głowy – z przodu od nasady włosów nad czołem, a w tylnej części głowy od karku – szpilki szczotki pobudzą krążenie krwi i sprawią, że skóra głowy będzie lepiej ukrwiona. Następnie spłucz szampon, wspomagając jego usuwanie przeczesując włosy od czubka głowy, aż po końcówki, zgodnie z kierunkiem strumienia wody. Na koniec zastosuj ulubioną odżywkę i rozprowadź ją na kosmykach wykorzystując Scalp Brush – zagwarantuje to równomierne rozłożenie kosmetyku na pasmach oraz jego lepsze wchłanianie. Szczotkę możesz użyć również w trakcie suszenia, dzięki czemu fryzura będzie lśniąca i wygładzona. Systematyczne korzystanie ze Scalp Brush zdecydowanie poprawia kondycję włosów, dzięki domykaniu ich łusek. W efekcie pasma stają się zdrowsze, bardziej nawilżone i lśniące. Używanie szczotki w trakcie mycia, umożliwia dotarcie do niemal 40 tys. porów na głowie, a oczyszczona i lepiej ukrwiona skóra jest mniej podatna na choroby oraz wypadanie włosów. Szczotkę możesz użyć również w trakcie suszenia, dzięki czemu fryzura będzie lśniąca i wygładzona. Szczotki Scalp Brush powinno stosować się do oczyszczania skóry głowy codziennie – wyjątkiem są osoby, których skóra ma skłonności do przetłuszczania. W takim przypadku należy ograniczyć się do używania jej 2-3 razy w tygodniu, tak aby nie pobudzić za mocno gruczołów łojowych.

Piotr radzi…
Szczotki Scalp Brush, dzięki dużej liczbie szpilek, docierają bezpośrednio do skóry głowy, o wiele dokładniej niż możemy to zrobić palcami. Przeczesywanie włosów przed spłukaniem szamponu doskonale oczyszcza skórę głowy z zanieczyszczeń i masuje ją, pobudzając krążenie, co niweluje wiele problemów trychologicznych. Masaż skóry głowy działa świetnie na włosy – jej lepsze ukrwienie sprawia, że włosy są mocniejsze i rosną szybciej, a mieszki włosowe są zdrowsze. Używając Scalp Brush możemy połączyć przyjemne z pożytecznym – rozczesując nią włosy nie tylko likwidujemy splątania czy zanieczyszczenia, ale też zapewniamy sobie chwilę relaksu i odprężenia, dzięki której możemy poczuć się jak w SPA.