przedłużanie i zagęszczanie włosów, doczepianie włosów, salon fryzjerski, poznań

Obserwuj nasz Instagram

Aktualności

wróć na górę

Otwarcie atelier pod nowym adresem!

Uroczyste otwarcie miało miejsce 15 grudnia 2018 r. Prace wykończeniowe trwały zaledwie półtora miesiąca. Wszystko dzięki temu, że zostały uprzednio doskonale zaplanowane i zaprojektowane. Chcieliśmy stworzyć miejsce zgodne z naszą tożsamością, utrzymane w stylu glamour, które będzie komfortowe zarówno dla naszych Klientów, jak i dla nas. Dlatego zwróciliśmy się po pomoc do niezastąpione Olgi Nijaki, z Nijaki Interior Design, która doskonale zrozumiała nasze potrzeby i wykreowała przestrzeń, w której dziś możemy z przyjemnością gościć naszych klientów.

O pracy nad projektem najlepiej opowie sama autorka:

Oczekiwania Piotra wobec nowej przestrzeni były mocno sprecyzowane. Chciał utrzymać stylistykę dotychczasowego salonu, dodając jej luksusowego wymiaru, stawiając na piedestale komfort klientów i pracowników.

 

Projekt był dość skomplikowany, ponieważ musiałam usunąć wszystkie możliwe ściany, tak aby móc postawić wszystko do nowa – zgodnie z potrzebami inwestora. Piotrowi zależało na maksymalnym wykorzystaniu przestrzeni na stanowiska fryzjerskie, dlatego, oprócz klasycznych stanowisk, zaprojektowałam nietypowe lustra wolnostojące, które umieściłam na tle wysokich, pięknych witryn, jednocześnie przysłaniając przechodniom bezpośredni widok na salę główną, gdyż lokal z zewnątrz mocno przyciąga wzrok. Najtrudniejszym elementem okazały się same myjki, które z założenia miały znajdować się w ustronnym miejscu, ale nie byłabym sobą gdybym, mimo wszystko, nie dążyła do efektu otwartej przestrzeni, dlatego zaprojektowałam szklane ściany, które faktycznie wydzielają tę strefę, a dzięki zasłonom istnieje możliwość uzyskania całkowitej intymności i komfortu klientek.

 

Ustaliliśmy z Piotrem, że kolorystyka wnętrza będzie ograniczać się do bieli, czerni oraz betonu i silnego akcentu kolorystycznego w postaci kanapy. Postanowiłam, że stworzę nietypową szachownicę na podłodze, która będzie się składać z samych trójkątów, które z kolei „rozsypią się” w sali głównej, ponieważ nie chciałam, żeby podłoga była wszędzie jednakowa. Na czarno-białych ścianach znajdują się sztukaterie, które dodają wnętrzu elegancji. Strukturę betonową zastosowałam na sufitach i wszystkich ścianach z oknami – na ich tle wiszą przepiękne, grube, welurowe zasłony. Głównym elementem wykończenia są oczywiście ogromne powierzchnie lustrzane, co dodatkowo optycznie powiększa wnętrze. Piotr jest artystą w swojej dziedzinie, dlatego przykładaliśmy wagę do najmniejszych detali. W tym projekcie nawet toaleta jest wyjątkowa, geberit zabudowaliśmy lustrzanymi pasmami, które wyglądają jak diamenty. Dla równowagi zamiast dekoracyjnych lamp wybrałam geometryczne wzory, które idealnie współgrają z całością zaostrzając charakter atelier. Wisienką na torcie jest sofa, fotel i pufa w przepięknym, malinowym kolorze, a także diamentowe lustrzane stoliczki zaprojektowane specjalnie dla Piotra. Wnętrze doskonale współgra z oprawą zewnętrzną – zaprojektowałam lustrzane, podświetlane logo oraz witryny z powtarzającym się, wyjątkowym wzorem „PS”.

 

To była wspaniała, udana współpraca. Szybko znaleźliśmy wspólny język, dzięki czemu udało się stworzyć przepiękne, luksusowe miejsce na mapie Poznania!

 

Jeszcze raz dziękujemy Oldze za urzeczywistnienie naszych marzeń dotyczących nowego atelier. Dzięki niej możemy gościć naszych klientów w pięknym, komfortowym i funkcjonalnym salonie.
Jeżeli jeszcze nie byłaś w Piotr Sierpiński, Hair – zapraszamy serdecznie. Nasz nowy adres to: Al. Karola Marcinkowskiego 16/4.

WordPress Image Lightbox