Rezerwacja online

Nanoplastia włosów – wady i zalety zabiegu

Co ma wspólnego nanotechnologia z fryzjerstwem? Jak się okazuje dzięki nanomateriałom fryzjerzy mogą wykonać zaawansowany zabieg prostowania włosów na poziomie cząsteczkowym. Nanoplastia, bo tak nazywa się ta usługa, to alternatywa dla prostowania keratynowego. Poznaj wady i zalety nanoplastii i sprawdź, czy to zabieg dla Ciebie.

Nanoplastia – od inżynierii do salonów fryzjerskich

To nie pierwszy raz, gdy wynalazek znalazł zastosowanie w zupełnie różnych dziedzinach, niż pierwotnie zakładano. Tym razem badania nad inżynierią nanomateriałów przyczyniły się do rozwoju w branży fryzjerskiej. Wszystko sprowadza się do cząstek chemicznych znajdujących się w strukturze włosa, które nadają im określonego kształtu – to pośrednio dzięki nim kosmyki są proste, falowane bądź kręcone.

W zabiegu nanoplastii do środka włosa wtłaczane są składniki, które zmieniają skład chemiczny włosa na poziomie cząsteczkowym. Dokładniej, chodzi o wzmocnienie mostków siarczkowych, co wpływa na strukturę włosa, jego wygładzenie oraz wyprostowanie.

Nanoplastia nazywana jest nano-prostowaniem lub też brazylijskim prostowaniem, ponieważ to właśnie w Brazylii ta metoda prostowania stała się niezwykle popularna wśród kobiet. Dowiedz się, jak dokładnie wygląda zabieg nanoplastii z naszego poprzedniego artykułu.

Nanoplastia a keratynowe prostowanie

Popularnym poprzednikiem nanoplastii było keratynowe prostowanie włosów, które również dziś jest stosowane w wielu salonach fryzjerskim. Jednak podstawową różnicą między tymi dwoma zabiegami są zastosowane produkty kosmetyczne. W przypadku prostowania keratyną oprócz samej keratyny wykorzystuje się silne substancje chemiczne, takie jak formaldehyd i aldehyd. Właśnie z tego powodu zabiegu nie wykonuje się u kobiet w ciąży oraz nastolatek.

W przypadku nanoplastii fryzjer stosuje wyłącznie organiczne kosmetyki, takie jak naturalnie występujące proteiny, łagodnie działające kwasy oraz oleje.

Zalety i wady nanoplastii

Być może zastanawiasz się nad wykonaniem nanoplastii włosów, ale nie jesteś jeszcze przekonana, czy to zabieg dla Ciebie? Zapoznaj się z naszą tabelą wad i zalet, którą przygotowaliśmy wspólnie z zespołem PS Hair.

Zalety nanoplastiiWady nanoplastii
odżywienie włosów – produkty wykorzystywane w zabiegu zawierają cenne składniki odżywcze, w tym proteiny, aminokwasy, dobroczynne oleje i masłanie nadaje się dla wszystkich rodzajów włosów – przeciwwskazaniem jest zła kondycja pasm (wówczas przed zabiegiem prostowania trzeba zregenerować włosy np botoxem na zimno).
skuteczność – za pomocą nanoplastii można wyprostować nawet gęste loki typu afroczasochłonność – zabieg może trwać do 4 godzin;
długotrwały efekt – rezultat utrzymuje się od 7 do 12 miesięcycena – w porównaniu do keratynowego prostowania jest to zabieg droższy
bezpieczeństwo zabiegu – ze względu na organiczne składniki nanoplastia włosów może być wykonywana u osób młodych oraz kobiet ciężarnychzmiana koloru włosów – istnieje prawdopodobieństwo wystąpienia nieznacznej dekoloryzacji włosów farbowanych
redukcja puszenia – po zabiegu loki nie tylko ulegają wygładzeniu, ale klientki mogą zapomnieć o puszących się, niesfornych puklachaby aktywować efekt nanoplastii konieczne jest użycie ciepła. Wystarczy w codziennej pielęgnacji wysuszenie włosów np. ciepłym powietrzem suszarki.
łatwość pielęgnacji włosów po zabiegu – wystarczy zastosować się do zaleceń fryzjera

Aby aktywować efekt nanoplastii konieczne jest użycie ciepła. Wystarczy w codziennej pielęgnacji wysuszenie włosów np. ciepłym powietrzem suszarki.