Wygładza i regeneruje

Botox na włosy

Botox zastosowany na włosy jest innowacyjną formułą redukującą puszenie włosów, wygładzającą oraz odbudowującą kosmyki. Z prawdziwą toksyną botulinową ma jednak niewiele wspólnego, ponieważ substancja ta nie znajduje się w składzie preparatów, używanych do jego wykonania. Nie są także potrzebne igły i strzykawki. Podobny jest efekt końcowy – uzyskujemy fenomenalne wygładzenie, w tym, wypadku włosów.

W atelier PS, Hair, mieszczącym się w sercu Poznania, do wykonania botoxu włosów stosujemy kosmetyki, które zawierają wyłącznie naturalne składniki odżywcze. To zabieg bezinwazyjny, podczas którego włosy zostają maksymalnie odżywione, w efekcie czego stają się gładkie i lśniące. Dodatkowo, posiadany kolor staje się bardziej nasycony.

Botox na włosy wykonujemy na dwa sposoby – na ciepło z użyciem prostownicy lub na zimno bez wykorzystania tego urządzenia. Od wyboru metody zależy trwałość efektu. Pierwsza opcja, choć bardziej czasochłonna, gwarantuje efekt prostych włosów, który utrzyma się do 4 miesięcy. Przy drugim sposobie – na zimno, rezultaty będą widoczne maksymalnie przez 2 miesiące.

Jak wygląda zabieg?

1

Terapię botoxową zaczynamy od umycia włosów szamponem oczyszczającym, aby otworzyć łuski włosów.

2

Następnie nakładamy właściwy produkt, który uprzednio dobieramy zgodnie z potrzebami włosów. Do wyboru mamy kosmetyki do włosów ciemnych, blond, super nawilżające czy silnie nabłyszczające.

3

Preparat pozostawiamy na włosach przez ok. 20-50 min. w zależności od kondycji pasm.

4

Następnie spłukujemy i suszymy – w przypadku metody na zimno, a dodatkowo prostujemy w przypadku botoxu na ciepło, aby pod wpływem temperatury składniki mogły wniknąć w strukturę włosa i go odżywić.

Dla kogo jest botox włosów?

Botox włosów polecany jest szczególnie kobietom, które posiadają zniszczone pasma oraz puszące się kosmyki. To również idealny zabieg dla pań, które mają cienkie i rzadkie włosy, ponieważ ta metoda regeneracji nie obciąża nadmiernie włosów, sprawiając wrażenie przyklapniętych, co zdarza się w przypadku zabiegu keratyną.

Pielęgnacja włosów po zabiegu

Do pielęgnacji włosów po botoxie należy używać specjalnych kosmetyków, które kupisz w naszym salonie. To produkty, które przedłużą efekt gładkich, lśniących i odżywionych włosów. Pamiętaj także o każdorazowym wysuszeniu włosów suszarką po ich umyciu.