Rezerwacja online

Botox na włosy – na czym polega i jakie daje efekty?

Botox jest głównie kojarzony z kuracją przeciwzmarszczkową. Jak się okazuje, zabieg ten może być stosowany również we fryzjerstwie. Botox na włosy jest wybierany w celu poprawy kondycji kosmyków, odżywiając i regenerując. Poznaj zalety i wady tego zabiegu – dla kogo odnowa włosów jest szczególnie polecana?

Czym jest botox na włosy?

Botox na włosy to profesjonalny zabieg fryzjerski, którego celem jest dogłębne odżywienie włosów. W efekcie kosmyki są błyszczące, gładkie w dotyku oraz zabezpieczone przed uszkodzeniami. Klientki, które regularnie stosują ten zabieg, zwracają uwagę na większą łatwość w rozczesywaniu włosów oraz układaniu fryzury.

Oczywiście nazwa „botox” nie jest tu dosłowna – nie ma mowy o żadnym wstrzykiwaniu kwasu botulinowego we włosy, a sam zabieg jest bezinwazyjny. Trafne jest natomiast skojarzenie z upiększaniem, wygładzeniem oraz odmłodzeniem wyglądu. Zarówno w „klasycznym” botoksie, jak i w botoksie na włosy, efekty są naprawdę spektakularne.

Zabieg składa się z kilku etapów:

  • Etap 1: Mycie szampon oczyszczającym. Włosy myje się dwukrotnie, by dokładnie usunąć z pasm wszelkie pozostałości kosmetyków, stylizatorów, oraz nadmiar sebum. Dzięki temu łuski włosa są odchylone, co ułatwia wchłonięcie składników odżywczych;
  • Etap 2: Nałożenie serum. Na włosy nakłada się skoncentrowany produkt odżywczy. Tu ważne jest pokrycie każdego włosa z osobna;
  • Etap 2. Zmycie i stylizacja. Po upływie odpowiedniego czasu (zazwyczaj jest to ok. 20 min.) należy zmyć serum. W przypadku botoksu na włosy na zimno są suszone a przypadku botoxu na gorąco prostowane aby wprowadzić produkt w głąb włosa – pozwala to na przedłużenie efektu zabiegu. Warto przy tym zdecydować się na podcięcie końcówek, co pozwala na uzyskanie jeszcze zdrowszego wyglądu fryzury. W przypadku tzw. zimnego botoxu fryzjer nie używa prostownicy. Taki zabieg jest delikatniejszy i sprawdza się dla włosów kręconych oraz rozjaśnianych.

Dla kogo zabieg hair botoxu?

Zabieg botoxu na włosy polecany jest szczególnie paniom, których włosy są zniszczone lub zmęczone długotrwałymi zabiegami: farbowaniem, rozjaśnianiem, stylizacją na gorąco, itp. To również doskonały sposób na regenerację po jesieni i zimie oraz przygotowanie fryzury na lato. W praktyce nie ma przeciwwskazań do zafundowania sobie takiego głębokiego odżywienia pasm. Włosy stają się bardziej wygładzone i błyszczące. 

Efekt hair botoxu jest zależny od samych włosów jak i tego w jaki sposób pielęgnujemy włosy po zabiegu i utrzymuje się do 2 miesięcy w przypadku botoksu na zimno oraz do 4 miesięcy w przypadku botoxu na gorąco. W tym czasie należy używać szamponów bez silikonów. Dużym plusem zabiegu jest wygoda podczas codziennej pielęgnacji – włosy po botoxie wymagają standardowej pielęgnacji, a używanie zalecanych produktów przedłuża efekt zabiegu.

Gdzie wykonać zabieg botoksowania?

Botox możesz wykonywać regularnie lub zdecydować się na niego tylko okazjonalnie. Salon Piotr Sierpiński Hair oferuje zabieg botoxu na zimno oraz na gorąco. Umów się na głęboko odżywczy zabieg dla swoich włosów w atelier w Poznaniu lub Wrocławiu.